Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Hipertansiyonla Mücadele Derneği Yönetim Kurulu olarak, 19. Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Hastalıklar Kongresi’nin 24-26 Mayıs 2021 tarihleri arasında E-Kongre olarak düzenleneceğini duyurmaktan ve sizleri kongremize davet etmekten büyük mutluluk ve onur duymaktayız.

Gönlümüz geçen yıllarda da olduğu gibi yıllık kongremizi yüz yüze yapmak arzusunda olsa da COVID pandemisi nedeniyle kısıtlamaların ne kadar süreceğini bilememekteyiz. Hepinizin bildiği gibi son kongremizi de salgın nedeniyle web üzerinden başarı ile gerçekleştirdik. Kongre düzenleme kurulu her yıl olduğu gibi bu yıl da interaktif sunumlarla sizlere konsantre ve etkili bir program sunma gayretindedir. Hipertansiyon, diyabet, hiperkolesterolemi, aritmiler, ateroskleroz, girişimsel kardiyoloji, kalp yetmezliği ve kapak hastalıklarını içeren kardiyovasküler hastalıkların tümünün değerlendirileceği bilimsel programda geçen toplantılarda çok ilgi çeken ‘Komplikasyonsuz Kardiyolog Olmaz: Ne Oldu? Nasıl Çözdüm? Ne Yapabilirdim?’, interaktif olarak düzenlenen ‘Olgu Sunumları: Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?’ oturumlarına da yer ayrıldı. Geçen yıllarda düzenlediğimiz, gelecek nesillerin şimdiden uyarılması ve ulusal basında ilgi çekerek KV hastalıkların farkındalığını arttırmaya yönelik Mediçocuk oturumuna bu yıl da devam edeceğiz. Çocuklarımızdan geleceğe yönelik sağlıkla ilgili beklentilerini ve projelerini duyacağız.

Katılımcılarımızın beklentisini karşılayacağını umduğumuz kongremizin, oturumlardaki aktif katılımlarınızla daha da değer kazanacağı inancındayız. Meslektaşlarımızın güncel uygulamalarında karşılaştıkları zor, ilginç olguları paylaşarak bilimsel gelişimimize katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

En iyi dileklerimizle...

Hipertansiyonla Mücadele Derneği Adına
Prof. Dr. İstemihan TENGİZ